Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


ČABÁK MARTIN, dekan, adresa: Rímskokatolícka cirkev, Farnosť Banská Bystrica - Fončorda, RKFÚ, Internátna 14, 974 01 Banská Bystrica, tel: 048/ 413 28 15, narodený 29. 6. 1937 v Pitelovej, ordinovaný 26. 6. 1960 (1963), 1. 7. 1960 – jún 1962 - kaplán Detva, júl 1962 – jún 1963 - kaplán Čierny Balog, júl 1963 – jún 1965 - kaplán Zvolen, júl 1965 – október 1970 - správca farnosti Kremnické Bane, október 1970 – jún 1982 - mimo pastorácie, odobraný štátny súhlas, vo výrobe do 30. 6. 1982, júl 1982 – jún 1990 - správca farnosti Slovenské Pravno, júl 1990 – november 1992 - dekan - farár Prievidza, december 1992 – jún 2003 - farár Hliník nad Hronom, k 19. 6. 2005 – jún 2005 - na odpočinku Poprad Veľká, júl 2005 – aj k r. 2011 - farár Medzibrod, k r. 2017 - na odpočinku Banská Bystrica - Fončorda, INÉ FUNKCIE: 1990 – 1997 – konzultor, jún 1990 – jún 1997 – viceoficiál diecézneho súdu, júl 2001 – aj k r. 2011 – patrón diecézneho súdu, PRÍSLUŠNÝ K BANSKOBYSTRICKEJ DIECÉZE

Abecedný zoznam žijúcich kňazov Banskobystrického okresu

Celoslovenský zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov

Abecedný zoznam osobností v Slovenskej republike

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.